نمایش تصاویر شکیبا باشید ...
برگزاری همایش بزرگ کنوانسیون تالاب ها در رامسر مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومی فرمانداری رامسر   
سه شنبه, 03 بهمن 1396 ساعت 19:56

 

فرماندار رامسر از برگزاری همایش بزرگ کنوانسیون تالاب ها در این شهرستان خبر داد.

 

 

 

محمد آزاد در گفت‌و‌گو با ایسنا مازندران با بیان اینکه کنوانسیون رامسر به عنوان یکی از قدیمی‌ترین معاهدات بین المللی است که تاکید بر حفاظت از طبیعت در جهان فعالیت می کند، اظهار کرد: این کنوانسیون در ۱۳ بهمن سال 49 در رامسر به نام کنوانسیون رامسر تصویب شد و در ابتدا ۱۸ کشور عضو این معاهده بودند.

وی با بیان اینکه امروزه ۱۶۹ کشور عضو این معاهده بین المللی و ملزم به حفظ تالاب ها و استفاده خردمندانه از آن هستند، تصریح کرد: اگرچه نام رسمی این معاهده بین المللی کنوانسیون تالاب ها نوشته می شود اما در همه جا از آن به عنوان کنوانسیون رامسر نام می برند.

فرماندار رامسر تصریح کرد: امروزه تالاب ها از مولدترین محیط های جهان هستند که می توان از آن استفاده ها و بهره های بسیار فراوانی در راستای اکوسیستم ها، محصولات غذایی، گونه های گیاهی و جانوری کرد.

آزاد افزود: برنج یکی از محصولات رایج تالابی است که غذای بخش عمده ای از جمعیت جهان را تامین می کند.

وی با اشاره به اینکه کنوانسیون تالاب ها فعالت های بسیار مهمی دارد، گفت: هر ساله شعار ویژه ای برای برگزاری این روز مشخص می شود که در سال ۲۰۱۸ شعار «تالاب ها برای آینده زندگی پایدار شهری» است، اظهار کرد: امسال نیز همانند سال های گذشته همایشی در سطح ملی در هتل رامسر برگزار می شود.

فرماندار رامسر برنامه های زنگ تالاب ها در مدارس، پیاده روی خانوادگی، مسابقات ورزشی و نمایشگاه عکس کودک را از جمله برنامه های این روز اعلام کرد.

 

ساعت و تاریخ شمسی

دوشنبه, 07 اسفند 1396

اوقات شرعیسایت های مفید

افراد آنلاین در سایت

ما 25 مهمان آنلاین داریم