نمایش تصاویر شکیبا باشید ...
نبايد تصميمات سليقه اي مانع توسعه كار و سرمايه گذاري شود مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومی فرمانداری رامسر   
یکشنبه, 01 بهمن 1396 ساعت 21:40
بوروكراسي و استعلامات غيرضروري از جمله موانع اساسي توسعه استان است / نبايد تصميمات سليقه اي مانع توسعه كار و سرمايه گذاري شود مقام عالي دولت در استان، در اين جلسه با اشاره به اين كه توسعه مازندران بدون اين كه اكوسيستم استان بهم بخورد و شريان هاي حياتي آسيب ببيند، بايد اتفاق بيفتد، گفت: بوروكراسي و استعلامات غيرضروري از جمله موانع اساسي توسعه استان است.

به گزارش روابط عمومي استانداري، محمد اسلامي، استاندار مازندران در جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان كه به منظور بررسي مصوبات كارگروه هاي اين شورا برگزار شد، با بيان اين كه اين شورا يكي از اركان موثر در پيشرفت استان است، ياد آور شد: برنامه مصوب شورا الزام آور است و همه دستگاه ها بايد به مصوبات شوراي برنامه ريزي و كارگروه هاي ذيل آن پايبند باشند و بعنوان تكاليف خود براي تحقق آن نقش ايفا نمايند.

 

 

 

استاندار با اشاره به اين كه توسعه مازندران بدون اين كه اكوسيستم استان بهم بخورد و شريان هاي حياتي آسيب ببيند، بايد اتفاق بيفتد، گفت: بوروكراسي و استعلامات غيرضروري از جمله موانع اساسي در اين راستاست.

اسلامي با بيان اين كه نبايد تصميمات سليقه اي مانع توسعه كار و سرمايه گذاري شود، تصريح كرد: لازم است با يك نهضت و توفان فكري در ادارات، قفل توسعه مازندران باز شود.

وي با اشاره به اين كه نبايد امكاناتي كه جزو انفال است سال ها بدون اجراي طرح، در دست افراد باقي بماند و زمينه سوداگري را فراهم آورد، افزود: ويلا سازي در زمين هايي كه جزو انفال است، مصداق توسعه گردشگري نيست.

رييس شوراي برنامه ريزي و توسعه استان، با بيان اين كه استعلامات غيرضرور، فسادآور است، خاطر نشان ساخت: استعلامات غير ضرور براي صدور مجوز در استان بايد خاتمه يابد، تصميمات براي ورود به سرمايه گذاري ساده شود و طرح ها پيوست زيست محيطي داشته باشند. بنده مطلقا اجازه تداوم چنين روندي را نمي دهم، ايجاد شغل و تقويت توليد در سايه كار واقعي تحقق مي يابد، همه بايد دگرگون شويم و متحول فكر كنيم.

استاندار با بيان اين كه شروع كار بايد بلادرنگ باشد و بنده پايان دوره استعلامات را اعلام مي كنم، گفت: در صدور مجوز سه اصل ضرورت سرمايه گذاري، اهليت سرمايه گذار و مكان يابي و استقرار واحد، متناسب با توسعه پايدار و حوائج مردم بايد مورد توجه قرار گيرد.

مقام عالي دولت در مازندران، با اشاره به اين كه صنعت استان براي رقابت در بازار بايد به سمت موج چهارم حركت كند، گفت: براي ساده سازي ورود به فعاليت بايست دستگاه ها، نقشه راه توسعه بخشي را استخراج كنند و شيوه نامه هاي پيشنهادي را به شورا ارايه نمايند.

وي با اشاره به اين كه در تلاشيم طرح ويژه مازندران را بعنوان كلان شهر با لحاظ الزامات، ويژگي ها و مديريت و توسعه يكپارچه تهيه كنيم و مذاكرات لازم در اين راستا را با وزير راه و شهرسازي انجام داده ايم، اظهار داشت: بايد مزيت هاي سرمايه گذاري در استان مشخص شود.

 

استاندار مازندران در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اين كه به بانوان بايد بعنوان سرمايه اجتماعي نگريست، تصريح كرد: بانوان در حفظ فرهنگ جامعه نقش مهمي دارند و بستر آن بايد فراهم شود.

اسلامي، گفت: فرهنگ سازي براي ارتقا شاخص هاي سلامت وظيفه اي همگاني است و اداره كل ورزش و جوانان بايد با ترويج و راه اندازي نهضت ورزش هاي همگاني بعنوان عامل موثر در سلامت و ايجاد نشاط در جامعه در اين خصوص به جد اهتمام نمايد.

وي بر آگاهي رساني و ترويج در خصوص رعايت مولفه هاي موثر بر سلامت با بهره گيري از رسانه ها، رسانه ملي، مراكز بهداشت و خانه هاي بهداشت روستايي تاكيد كرد و ياد آور شد: بايد براي ورزش همگاني و محيط هاي لازم براي ورزش مردم فضا و امكانات متناسب ايجاد شود.

گفتني است در اين جلسه كه معاونين استاندار، نماينده مردم نور و محمودآباد در مجلس شوراي اسلامي و رييس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان حضور داشتند، مصوبات كار گروه هاي تخصصي زيربنايي و شهرسازي، امور بانوان و خانواده و كارگروه سلامت و امنيت غذايي شوراي برنامه ريزي و توسعه استان مورد بررسي قرار گرفت.

آخرین بروز رسانی در یکشنبه, 01 بهمن 1396 ساعت 21:43
 

ساعت و تاریخ شمسی

دوشنبه, 07 اسفند 1396

اوقات شرعیسایت های مفید

افراد آنلاین در سایت

ما 23 مهمان آنلاین داریم