نمایش تصاویر شکیبا باشید ...
بازدید 500 هزار گردشگر از مجتمع موزه ای رامسر مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومی فرمانداری رامسر   
پنجشنبه, 20 مهر 1396 ساعت 17:06
رئیس مجتمع فرهنگی موزه ای شهدای رامسر از بازدید 500 گردشگر داخلی و خارجی شش ماه نخست امسال از موزه های این مجتمع خبر داد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، علی غلامی با بیان اینکه این تعداد بازدید کننده نسبت به مدت مشابه پارسال ، 66 درصد افزایش داشته است گفت: در این مدت تعداد بازدید گردشگران خارجی از مجتمع فرهنگی موزه ای شهدای رامسر با 60 درصد افزایش به 20 هزار نفر رسیده، که بیشتر از کشورهای عراق، عمان، بحرین، روسیه، فرانسه، آلمان، ترکیه و اسپانیا بودند.
رئیس مجتمع فرهنگی موزه ای شهدای رامسر با اشاره به اینکه شش ماه نخست امسال، پنج رویداد مهم گردشگری مازندران از جمله بازگشایی موزه های عاج و مردم شناسی، برگزاری جشنواره بهار نارنج، نمایش عکس و اسناد املاک خاندان پهلوی و موزه حمام قدیم در این مجتمع بوده است، افزایش فضای باغ بامبو با مساحت 250 متر مربع را یکی دیگر از جاذبه های گردشگری در این مجتمع معرفی کرد.
علی غلامی با اشاره به اضافه کردن پنج هکتار دیگر به این مجتمع و افزایش 12 هکتاری فضای آن، از بهره برداری پارکینگ سه هزار متری امسال در مجتمع فرهنگی موزه ای شهدای رامسر خبر داد. همچنین نخستین موزه عاج فیل ایران و خاورمیانه با به نمایش گذاشتن 300 اثر شاخص در زمینه هنر تراشکاری بر روی عاج فیل از تمامی زیستگاه های فیل در دنیا، 24 اسفند پارسال به بهره برداری رسید.
مجتمع فرهنگی موزه ای شهدای رامسر در سال 1316 هجری شمسی، به عنوان استراحتگاه سلطنتی در زمینی به وسعت 6 هکتار بنا شد که با احیای بناهای دیگر و اضافه شدن موزه های عاج ایران، مردم شناسی شمال ایران، باغ بامبو، چشمه قدیمی موزه و حمام قدیم به 12 هکتار افزایش یافته و بیش از هزار شیء و آثار موزه ای در آن نگهداری می شود.
محوطه این مجتمع با داشتن گونه های مختلف گیاهان از دوره ها و کشورهای مختلف، یکی از باغ های زیبا و دیدنی این منطقه به شمار می رود.
پارسال 380 هزار نفر از این موزه بازید کردند که از این تعداد حدود 40 هزار گردشگر، خارجی بودند.

 

ساعت و تاریخ شمسی

پنجشنبه, 03 اسفند 1396

اوقات شرعیسایت های مفید

افراد آنلاین در سایت

ما 29 مهمان آنلاین داریم