نمایش تصاویر شکیبا باشید ...
5 مهرماه روز جهانی گردشگری با شعار گردشگری پایدار، ابزاری برای توسعه مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومی فرمانداری رامسر   
یکشنبه, 02 مهر 1396 ساعت 15:18

مدیرکل گردشگری مازندران از بهره برداری از 12 شرکت گردشگری جدید در استان و یک دفتر توریستی در رامسردرهفته گردشگری خبرداد.

 

 

 

 

 

 

به گزارش ایسنا مازندران، دلاور بزرگ‌نیا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همزمان با روز جهانی و هفته گردشگری 12دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی به بهره برداری می رسد و به لیست دفاتر تورستی استان اضافه می شود.

وی با بیان اینکه 187دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی در مازندران وجود دارد، تصریح کرد: با افتتاح این دفاتر حدود 40 فرصت شغلی در حوزه گردشگری ایجاد می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران افزود: در روز جهانی گردشگری 3 دفتر خدمات مسافرتی در ساری، 2 دفتر در شهرهای بابلسر، محمودآباد و نوشهر و یک دفتر توریستی در شهرهای بابل، رویان و رامسر نیز در مجموع به ارزش 6 هزار و 300 میلیون ریال سرمایه گذاری  به بهره‌برداری می رسد.

بزرگ‌نیا با اشاره به اینکه مازندران با وجود آثار تاریخی فراوان، مناطق گردشگری‌، طبیعت بکر و بی‌نظیر خود از استان‌های شاخص در حوزه گردشگری محسوب می‌شود، اظهار کرد: دفاترخدمات مسافرتی و جهانگردی از جمله تاسیسات گردشگری است که می تواند با فراهم کردن زمینه ارتباطی با دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی داخل و خارج از کشور و ایجاد تعامل و ارتباط بیشتر در راستای جذب گردشگران فعالیت کنند.

وی با بیان اینکه دفتر خدمات مسافرتی به عنوان واسطه میان عرضه کننده برنامه سفر در قالب تور و متقاضی به عنوان استفاده کنند از این پکیج های سفر نقش پررنگی در صنعت گردشگری اجرا می شود، گفت: ارائه اطلاعات درست برای بهتر گذارندن سفر گردشگران و ایجاد انگیزه برای سفر به یک منطقه نیز از دیگر وظایف آژانس‌های مسافرتی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از مشارکت در هدف سازی سفر به عنوان یکی از مهم‌ترین وظایف دفاتر خدمات مسافرتی دانست و خاطرنشان کرد: پیش بینی انگیزه‌های سفر و برنامه ریزی مدون برای اجرای آن از سوی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی نقش قابل توجهی در جذب گردشگر به یک منطقه دارد.

بزرگ‌نیا با بیان اینکه سهم دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی در جذب گردشگر بیش از دیگر تاسیسات گردشگری است و رونق گردشگری و جذب گردشگر بیشتر با ایجاد رقابت و تنوع بخشیدن به خدمات امکان پذیر می‌شود، گفت: آژانس‌های توریستی باید تلاش کنند جاذبه ای جدید و یا پدیده ای بکر را به مردم و گردشگران معرفی کنند تا در این عرصه رقابتی پیروز شوند.

وی از برگزاری برنامه بزرگداشت روز جهانی جهانگردی و افتتاح پروژه های گردشگری با حضور مدیران ارشد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مازندران خبر داد و گفت: این برنامه در نیمه دوم مهرماه در مازندران برگزار می شود.

وی افزود: 5 مهرماه همزمان با روز جهانی گردشگری زنگ گردشگری در مدارس سراسر مازندران با شعار گردشگری پایدار، ابزاری برای توسعه به عنوان یکی از مهم‌ترین شاخصهای توسعه استان به صدا درمی آید.

آخرین بروز رسانی در یکشنبه, 02 مهر 1396 ساعت 15:36
 

ساعت و تاریخ شمسی

دوشنبه, 07 اسفند 1396

اوقات شرعیسایت های مفید

افراد آنلاین در سایت

ما 25 مهمان آنلاین داریم