نمایش تصاویر شکیبا باشید ...
رسیدن گاز عسلویه به مازندران مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومی فرمانداری رامسر   
دوشنبه, 09 مرداد 1396 ساعت 15:24

پس از سالها انتظار بالاخره با همت جهادی و تلاش شبانه روزی مهندسان و جهادگران شرکت گاز مازندران عملیات انتقال گاز عسلویه از مسیر قوشه –

 

دامغان – کیاسر به ساری به پایان رسید و با انجام 170 کیلومتر لوله گذاری به قطر 42 اینچ با ظرفیت تامین گاز به حجم 40 میلیون متر مکعب گاز در روز،

 

 

زمینه پایداری گاز در استان فراهم گردید .

 

 

با اجرای این طرح با اعتباری بالغ بر 8200 میلیارد ریال گامی بلند برای پایان دغدغه افت فشار گاز در فصل زمستان گرفته شد و مطمئنا وجود گاز مناسب در استان زمینه سرمایه گذاری و توسعه فعالیتهای پتروشیمی و پالایشگاه را در استان ایجاد خواهد نمود .
یکی از ثمرات مهم این طرح، گاز رسانی به 150 روستای چهاردانگه و شهر فریم و 56 روستای دودانگه است . از سوی دیگری به دلیل پایداری گاز ، عملیات گازرسانی به 456 روستا به سرعت در حال انجام است که برخورداری این روستاها از گاز زمینه حفظ جنگل های هیرکانی و منابع طبیعی را هم فراهم می کند .
در سایه اقدامات شایسته دولت تدبیر و امید و در یک اقدام فراگیر ، 120 پیمانکار شرکت گاز به طور همزمان در حال اجرای طرح های گازرسانی به روستاهای مازندران هستند و خدا را شاکریم که در این مسیر تا پایان سال 97 تمامی مناطق مازندران از نعمت گاز برخوردار خواهند شد .
علاوه بر شاهکار بزرگ دولت تدبیر و امید در رساندن گاز عسلویه به مازندران از سال 92 تا 96 ، اقدامات شرکت گاز برای توسعه شبکه های گاز بی نظیر و بی سابقه است.
چهار هزار و 100 کیلومتر اجرای شبکه گاز 157 هزار و 240 اشعاب، کاری عظیم و درخور تقدیر است در این مدت 746 روستای جدید از نعمت گاز برخودار شدند و 456 روستای دیگر هم به زودی به جمع دارندگان گاز خواهند پیوست .
در نتیجه این اقدامات ارزشمند با هزینه 13 هزار و 400 میلیارد ریال تعداد 410 هزار خانوار مازندرانی از نعمت گاز برخوردار شدند.
براستی رسیدن گاز عسلویه به مازندران روز جشن و شادمانی است ، روزی که نویدگر پایان افت فشار گاز و قطعی گاز در سرمای زمستان است ، روزی که تجلی استقلال گازی مازندران و پایان واردات روزانه حدود 10میلیون متر مکعب گاز از ترکمنستان است ،
روزی که لبخند رضایت بر لبان مردم عزیز ، صبور و فهیم مازندران به ویژه مردم زحمتکش و پرتلاش روستاها نقش خواهد بست
روزی که باید به جهادگران عرصه خدمت به مردم و دولت خدمتگزار خداقوت و تبریک گفت و قدر این خادمان سرافراز ملت را دانست .
** مدیرکل روابط عمومی استانداری مازندران

آخرین بروز رسانی در دوشنبه, 16 مرداد 1396 ساعت 17:13
 

ساعت و تاریخ شمسی

دوشنبه, 28 اسفند 1396

اوقات شرعیسایت های مفید

افراد آنلاین در سایت

ما 225 مهمان آنلاین داریم