نمایش تصاویر شکیبا باشید ...
کارکرد انتخاباتی مدیران مازندران زیر ذره بین بازرسان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومی فرمانداری رامسر   
دوشنبه, 03 اسفند 1394 ساعت 13:18

رئیس هیات بازرسی انتخابات مازندران گفت : کارکرد تمام مدیران دستگاه های دولتی در این استان زیر ذره بین بازرسان انتخابات قرار دارد.

 

حسن خیریانپوردوشنبه به خبرنگارایرنا افزود : تاکنون هیچ گونه تخلف انتخاباتی از مدیران دستگاه های دولتی در این استان سر نزده است.
وی رفتارهای تخلف ساز مدیران و کارکنان دستگاه های دولتی را تبلیغات به نفع یا ضرر نامزد انتخاباتی و بهره گیری از امکانات دولتی در این بخش اعلام کرد.
به گفته وی برای آشنایی مدیران دستگاه های دولتی با رفتارهای تخلف ساز انتخاباتی نشست های آموزشی در استان تشکیل شد و به صورت کتبی نیز مصادیق تخلف به دستگاه های دولتی ارسال شده است.
خیریانپور افزود : تاکنون رفتارهایی که نشان از مصادیق تخلف انتخاباتی از سوی مدیران دستگاه های دولتی و یا کارکنان آنها باشد به هیات بازرسی گزارش نشده و امیدواریم این رفتار قانونمند مدیران تا پایان برگزاری انتخابات نیز ادامه داشته باشد.
رئیس هیات بازرسی انتخابات مازندران گفت : هیات های بازرسی در شهرستان های 22 گانه مازندران وظیفه دارند تا ضمن نظارت بر کارکرد تبلیغاتی نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان، عملکرد مدیران و کارکنان دولتی را زیر چتر نظارت بگیرند و موارد تخلف را به هیات های بازرسی گزارش کنند.
به گفته وی درهر شهرستان سه نفر بازرس در قالب هیات های بازرسی انتخابات هفتم اسفندماه کار نظارت بر رفتارهای انتخاباتی و تبلیغاتی نامزدها و مدیران را بر عهده دارند.
معاون استاندار مازندران نصب بنرهای تبلیغاتی بزرگ ،جانمایی باند و تلویزیون درفضای بیرون ستاد یا محل سخنرانی نامزدها و چسباندن تراکت های تبلیغاتی بر روی تاسیسات دولتی و عمومی را از نمونه های تخلفات انتخاباتی دانست.
وی گفت : تاکنون تعدادی تخلف تبلیغات انتخاباتی نامزدها و یا هوادارانشان از سوی هیات بازرسی گزارش شده که طبق قانون نیز با متخلفان برخورد می شود.
وی به نامزدهای انتخابات مجلس و خبرگان توصیه کرد تا مواظب رفتارهای انتخاباتی خود باشند و عملکردشان را زیر چتر قانونی انجام دهند.
فعال شدن سربازرس ها در روز انتخابات
رئیس هیات بازرسی مازندران گفت : با استارت انتخابات در وزارت کشور مطابق ماده 25 قانون انتخابات برای هر شهرستان سه نفر در قالب هیات بازرسی ساماندهی شد و این هیات ها در 22 شهرستان مازندران فعالیت خود را شروع کردند.
خیریانپور افزود : در روز اخذ رای نیز برای هر شعب اخذ رای یک بازرس و برای هر 10 صندوق رای گیری یک سربازرس برای نظارت بر حسن اجرای انتخابات تعیین می شود.
وی کار سربازرسان را نظارت بر عملکرد بازرسان در شعب اخذ رای اعلام کرد و گفت : بازرسان باید تا انتقال صندوق رای به ستاد انتخابات در شهرستان ها باید بر کارشان حاضر باشند.
وی در مجموع نیروهای بازرسی انتخابات هفتم اسفندماه در مازندران را حدود چهار هزار نفر اعلان کرد.
در مازندران سه هزار و 45 شعبه اخذ رای، شش هزار و 90 صندوق رای گیری برای هفتم اسفندماه پیش بینی شد و 60 هزار نفر نیز کار برگزاری انتخابات را در این استان بر عهده دارند.
طبق گزارش وزارت کشوردر مازندران برای انتخابات هفتم اسفندماه دو میلیون و 235 هزار نفرواجد شرایط رای دادن هستند.ک3
استان مازندران صاحب 12 کرسی در مجلس شورای اسلامی و چهار کرسی در مجلس خبرگان است و 158 نامزد برای مجلس شورای اسلامی و 7 نامزد برای مجلس خبرگان در حال مبارزه انتخاباتی هستند.

 

ساعت و تاریخ شمسی

پنجشنبه, 03 اسفند 1396

اوقات شرعیسایت های مفید

افراد آنلاین در سایت

ما 9 مهمان آنلاین داریم